” Chcemy modlić się przywołując bł. Rodzinę Ulmów, abyśmy szukali dobrych sposobów głoszenia ewangelii życia” – mówił biskup kaliski Damian Bryl w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

    Wczoraj delegacja z SSP Weronika Warchalewska i Leon Plewa wzięli udział we Mszy Św. pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Damiana Bryła, pożegnaniu relikwii Bł. Rodziny Ulmów z Markowej oraz Dniu Świętości Życia.

   Uczeniowie wzięli udział w konkursie diecezjalnym organizowanym przez Fundację Custos Honorum pod patronatem Bpa D. Bryla pt. “Rodzina Ulmów dla mnie i dla mojej rodziny…”. Konkurs skierowany był dla uczniów 2 kategorii wiekowych: klasy 4-5 miały za zadanie wykonać pracę plastyczną, a klasy 6-8 pracę literacką.

    Jury miało bardzo trudny wybór, gdyż pracę w pierwszej kategorii nadesłało około 60 uczniów, natomiast w drugiej 90 uczniów. Niestety uczniowie nie zdobyli miejsca na podium ale zdecydowanie przyjechali do domu z dobrymi humorami, nowymi doświadczeniami oraz ciekawymi nagrodami pocieszenia 😁

    Korzystając ze sposobności i czasu odwiedziliśmy Dom Spot w Kaliszu – miejsce spotkań dzieci i młodzieży. Tam spędziliśmy miło czas na pieczeniu pierniczków oraz z planszówkami. Następnie dzięki uprzejmości ks. Roberta Szymury mieliśmy okazję zwiedzić i posłuchać ciekawostek w Sanktuarium Św. Józefa: w Skarbcu, o cudownym obrazie Świetej Rodziny oraz kaplicę  Dachau – Męczeństwa Wdzięczności znajdującej się w podziemiach bazyliki. To był dobry dzień ⛪🍪🍕💁‍♀️