Wielkimi krokami zbliża się pierwszy w historii, niezwykły wyjazd uczniów naszej szkoły. Już zaczynamy odliczanie! Z wielką niecierpliwością czekamy na dzień 11 grudnia! Dlaczego?

Właśnie w ten dzień rozpocznie się nasza przygoda

W godzinach przedpołudniowych wyruszymy najpierw pociągiem, potem autokarem na podbój stolicy Wielkiej Brytanii – Londynu!!!

Kierownikiem wyprawy będzie nasza wspaniała nauczycielka angielskiego Magdalena Jaskólska. Czuwać nad nami będzie również Pani v-ce dyrektor Agnieszka Gierłowska.

Z przewodników turystycznych i z lekcji geografii wiemy, że Londyn jest miejscem, w którym mieszka brytyjska rodzina królewska, poza tym jest to miasto, w którym można zobaczyć: Tower of London, Big Ben, Gmachy Parlamentu, Pałacu Buckingham, Muzeum Historii Naturalnej czy też Muzeum Brytyjskie. Miejscami, które chcemy wszyscy jednogłośnie zobaczyć są: Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s oraz London Eye.

Londyn leży nad rzeką Tamizą i właśnie czeka nas rejs statkiem po tej rzece.

Kolejnym niecodziennym doświadczeniem, które nas czeka będzie nocowanie, nie w żadnych hotelach tylko w rodzinach brytyjskich! Co będzie niezwykłym doświadczeniem językowym i kulturowym dla uczestników wyjazdu.

Z filmów, których akcja toczy się w Londynie, kojarzymy czerwone autobusy i czerwone budki telefoniczne. Czy zobaczymy je na miejscu? Wszystko się okaże… !

Czeka nas ogromna dawka wizualnych wrażeń poznawczych, ale i czas niekonwencjonalnej nauki języka angielskiego przez warsztaty, które w międzyczasie zwiedzania i poznawania Londynu będziemy realizować.

Czy nasze oczekiwania zostaną zaspokojone? Już niedługo zobaczymy!

Lena Wojdała