W naszej szkole październik upływa pod znakiem spektakli teatralnych. Uczniowie obejrzeli “Alicję w krainie czarów” oraz fredrowską “Zemstę”

Spektakl pt. ,,Alicja w Krainie Czarów ”odbył się 3 października o godzinie 10:15. Dotarliśmy na czas, lecz musieliśmy czekać godzinę. W tym czasie świetnie się bawiliśmy oraz rozmawialiśmy. Spotkaliśmy przedszkole ,,Bajka”, które wracało ze spaceru. Przedstawienie odbyło się w kinie ,,Przedwiośnie”. Bardzo podobał nam się teatr. Był ciekawy i oglądałam go z wielką uwagą. W tym wydarzeniu zainteresowały mnie: kolorowe światło, piękne kostiumy i świetna gra autorska. Najbardziej podobał mi się moment, w którym Alicja świętowała urodziny na pikniku i grała w szachy. Marzeniem bohaterki było zostać królową. Wtedy poznała przyjaciół, którzy jej pomogli w zdobyciu tytułu władczyni. Napotkała wiele trudności, lecz się nie poddawała, ponieważ wiedziała, że przyjaciele jej nie zostawią. Alicja zrozumiała, że przyjaciele są dla niej ważni i jej zawsze pomogą. Czego uczy ten spektakl pt. ,,Alicja w Krainie Czarów”? To przedstawienie uczy ,że przyjaźń jest ważna tak samo, jak rozwiązywanie problemów, dążenie do celu i pokonywanie trudności. Bardzo podobał mi się ten spektakl i wiem, że warto go obejrzeć. Polecam!  

Uczennica (klasa Va)

Teatr był niesamowity. Aktorzy mieli fascynujące stroje. Na ścianach w kinie zaskoczyły nas fantastyczne kolorowe światła. W trakcie spektaklu aktorzy śpiewali rytmiczne piosenki. Przygody Alicji w Krainie Czarów to opowieść o dziewczynce ,która dąży do swojego celu. Chce ona bowiem zostać królową. Podczas swej wędrówki bohaterka napotyka na wiele przeszkód, lecz za sprawą przyjaciół pokonuje wszelkie trudności i realizuje swój cel. Bohaterka jednak stwierdza, że nie chce być władczynią, ponieważ przeżyła z przyjaciółmi świetne chwile. Na pewno zapamiętam ten spektakl na długo.  

Ta historia uczy nas, że w życiu liczy się cel, ponieważ jest on bardzo ważny. Świadczy on o nas i o naszej wartości. Spektakl bardzo mi się podobał i był fascynujący.                                                                                                                                   

Oliwia (klasa VII)

Z kolei uczniowie klas VII – VIII dzień wcześniej obejrzeli spektakl pt. “Zemsta”.

W październiku – z naszą klasą – wybraliśmy się na spektakl Teatru Muzycznego pt. “Zemsta”.  Przedstawienie nie podobało mi się, ponieważ sposób w jaki aktorzy przedstawili tę lekturę, był trudny do zrozumienia, bez wcześniejszej znajomości treści książki…!

Najbardziej jednak nie przypadło mi do gustu to, że postać Papkina grała aktorka, a także to że przez niewystarczającą liczbę aktorów Wacława i Rejenta odgrywała ta sama osoba (…)

Zapłaciliśmy 30 złotych za obejrzenie tej sztuki, według mnie cena biletu nie była adekwatna do tego. co  zobaczyliśmy na scenie krotoszyńskiego kina “Przedwiośnie”.

Natalia (klasa VIII)

(…) w taj sztuce było dużo partii śpiewanych. Tak się złożyło, że jestem dopiero przed lekturą tej książki, dlatego moja recenzja może znacznie się różnić od tej w przyszłości…

Muszę jednak przyznać, że bardzo podobała mi się scenografia, była bowiem bardzo kolorowa. W tym spektaklu było jednak kilka wątków, które były dla mnie niezrozumiałe… Jedna z aktorek grała rolę męską, czego dowiedziałam się dopiero po fakcie, więc przez długi czas zastanawiałam się, czy postać którą grała aktorka była rolą żeńską czy męską..

Sądzę, że przedstawienie to bardziej spodobało mi się, gdybym jednak najpierw zapoznała się z treścią lektury!

Zuzanna (klasa VII)