Nowa – filmowa – wersja “Akademii Pana Kleksa” zachwyciła widzów. Przekonali się o tym również uczniowie z naszej szkoły!

Klasa Va uczestniczyła w wyjątkowym wydarzeniu. Byliśmy uczestnikami wyprawy do kina na film pt. ,,Akademia Pana Kleksa’’. Reżyser Maciej Kawulski postanowił zekranizować bajkowe dzieło Jana Brzechwy. Świat uczelni to przestrzeń, którą twórca filmu interpretuje bardzo swobodnie. Dzieło przedstawia historię Ady Niezgódki, która trafia do tytułowej Akademii. Widzimy więc, że nie tylko chłopcy mają do niej dostęp i nie tylko oni będą bohaterami filmowej interpretacji. Bajkowy świat hipnotyzuje magią wszystkich widzów. To świat, który nie ma granic, bo jego ramy wyznacza nieograniczona wyobraźnia. To przestrzeń, w której można poczuć zapach koloru i jego smak, narysowany umysłem dziecka i opanowany pięknem jego myśli.

Film Kawulskiego daleko odbiega od swego literackiego pierwowzoru i adaptacji z lat osiemdziesiątych. Mimo tego zachwyca i pociąga nową wizją świata i kreacją aktorów. Film bardzo mi się podobał, gdyż potrafi przenieść widzów w niezwykły i fantastyczny wymiar nasycony magią i wyobraźnią. Zachwyca dzieci, ale także dorosłych. To historia, która uczy nas, że warto być sobą i nie bać się marzyć.

Reżyser Maciej Kawulski postanowił przypomnieć widzom o bajkowym utworze Jana Brzechwy. Pomiędzy dziecięcą wyobraźnią a reżyserską wizją twórcy filmu znajduje się świat Akademii. Dzieci rozwijają swe zdolności pod bacznym okiem Ambrożego Kleksa. Jego wierny, pomocnik Mateusz przemierza cały świat, by rekrutować chętnych do nauki w szkole profesora. Trafia do polskiej dzielnicy w Nowym Jorku, by namówić 12-letnią Adę Niezgódkę do przemierzenia oceanu i edukacji w magicznej szkole.

Film pt. ,,Akademia Pana Kleksa’’ daleko odbiega od swego literackiego pierwowzoru i adaptacji z lat osiemdziesiątych. Mimo to zachwyca i pociąga magiczny świat wykreowany przez twórców nowej superprodukcji.

Uczennice klasy V