Helikopter w plecaku. CopterPack to spełnienie marzeń o lataniu

ŁUKASZ MICHALIK 

Zamiast skrzydeł – dwa wirniki. Zakładasz na plecy, uruchamiasz i lecisz. Plecakowy helikopter, czyli CopterPack to spełnienie odwiecznych snów o swobodnym lataniu.

COPTERPACK (COPTERPACK.COM.AU)

Copter Pack wygląda jak przerośnięty dron, z którego usunięto dwa wirniki. Pozostałe dwa pracują przeciwbieżnie – to rozwiązanie stosowane w niektórych śmigłowcach, dzięki któremu maszyny nie kręcą się w miejscu, a jednocześnie nie potrzebują śmigła ogonowego.

CopterPack również go nie potrzebuje. Dzięki elektrycznemu napędowi jest w stanie unieść swojego pilota, który może sterować maszyną, ustawiając nachylenie wirników lub zmieniając prędkość ich pracy.

CopterPack — automatyczne poziomowanie i superlekka konstrukcja

Dokładne parametry sprzętu nie są znane, ale – jak na swojej stronie internetowej podają twórcy tego sprzętu – CopterPack ma ultralekką konstrukcję, wykonaną z włókna węglowego o strukturze plastra miodu.

CopterPack

Zaletą sprzętu jest także automatyczne poziomowanie, pozwalające w razie problemów łatwo ustalić pozycję zestawu przestrzeni.

Copter Pack czy Jetpack?

Warto w tym miejscu porównać z innym, nieco podobnym rozwiązaniem. Jest nim plecak odrzutowy, którego zróżnicowane wersje różne firmy prezentowały przez kilka ostatnich dekad. Jetpack zamiast śmigieł ma silniki odrzutowe, co z jednej strony zapewnia wyższą prędkość, ale z drugiej wydaje się nieco bardziej wymagający względem pilota, a zarazem zużywa bardzo duże ilości paliwa.

Źródło https://gadzetomania.pl/62554,copterpack-helikopter-w-plecaku-jetpack-latanie