Witaj Szkoło! Tęskniliśmy za Tobą!

Pod koniec czerwca z wielką radością rozpoczęliśmy wakacje. Po usłyszeniu ostatniego dzwonka, ruszyliśmy w różne strony. Niektórzy spędzili ten czas na wspólnych rodzinnych wyjazdach, inni skorzystali z zorganizowanych form kolonii czy obozów harcerskich. Część z nas pozostała w domach rodzinnych korzystając z atrakcji dostępnych na miejscu.

Społeczna Szkoła Podstawowa w Krotoszynie zapewniła nam w dniach 27.06 – 08.07. 2022 wspaniałe półkolonie nazwane „Językowe przygody z krasnoludkami”. Podczas kolonii w formie gier i zabaw rozwijaliśmy nasze umiejętności językowe. Opiekunowie zapewnili nam moc atrakcji: warsztaty kulinarne, odgrywanie scenek baśni, grill, wyjazd na warsztaty robienia pizzy do Kobylina, wyjazd do Małych Korników na warsztaty rzeźbienia w drewnie (rozwój zdolności artystycznych), wycieczka do Wrocławia w poszukiwaniu krasnoludków (rozwój spostrzegawczości i umiejętności przestrzennych), oraz wycieczka do Kalisza do Parku Linowego (dbanie o naszą kondycję fizyczną. Ponadto w trakcie kolonii poznaliśmy wiele ciekawych informacji na temat Wielkiej Brytanii. W aktualnym momencie są to bardzo cenne wiadomości, które pozyskaliśmy – zmarła królowa Elżbieta II – a my bardzo dużo wiemy na temat jej państwa.

Poza szkołą uczniowie spędzali wakacje przeróżnie. Adamowi udało się skorzystać z zorganizowanych kolonii w Pokrzywnej w Górach Opawskich. Hania wyjechała na obóz harcerski do Nowej Huty (koło Białogóry) nad naszym Morzem Bałtyckim. Julka była uczestniczką obozu językowego. Natomiast Marcin ze swoją rodzinką pojechał do Szklarskiej Poręby. Tymek spędził czas nad jeziorem i wyprawach do lasu. Ania wspólnie z koleżankami spędzała wakacje na basenie.

Czas wakacyjny to relaks, odpoczynek i zbieranie sił na następny rok szkolny. Pogoda słoneczna dopisała w tym roku, więc naładowaliśmy się słoneczną energią na zapas. Wyprawy do lasu, w góry, nad morze, czy nad jeziora doskonale poprawiły nam kondycję fizyczną i dotleniły nasz organizm. Wszyscy z nostalgią wspominają czas koleżeńskich integracji podczas kolonii szkolnych.

Wakacje minęły, więc zregenerowani z pełnym zapałem stawiliśmy się 1 września aby rozpocząć nowy rok szkolny. Witaj Szkoło! tęskniliśmy za Tobą!

Lena Wojdała