SSP Krotoszyn

Uczyć trzeba się w każdej szkole!

Rok szkolny 2021/22 na dobre się rozkręcił! Za nami już pierwsze sprawdziany, testy, odpowiedzi ustne. Dostaliśmy już pierwsze super oceny, a czasami nawet i te gorsze stopnie, ale z pewnością damy radę! W czerwcu otrzymamy od naszych wychowawców upragnione świadectwa, które będą najlepszym wykładnikiem naszej nauki w tym roku szkolnym.

Zanim to jednak nastąpi, chciałabym jako uczennica klasy VIa, która w Społecznej Szkole Podstawowej uczy się nie od samego początku, wskazać na pewne różnice pomiędzy szkołą publiczną a społeczną. Mam również nadzieje, że ten artykuł nie zostanie przez nikogo odczytany jako stronniczy i nie urażę nim nikogo z mojej byłej jak i obecnej szkoły.

Z pewnością wielu z was ma świadomość, że nasza szkoła różni się od innych. Pokaże wam różnice między Publiczną Szkołą Podstawową w Krotoszynie a Szkołą Podstawową nr. 7 z oddziałami integracyjnymi im. Henryka Jordana w Krotoszynie.

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. HENRYKA JORDANA w Krotoszynie.

Po pierwsze w Siódemce klasy 4- 8 każdą lekcje mają w innej sali lekcyjnej i muszą chodzić po całej szkole, natomiast u nas ciągle jesteśmy w jednym pomieszczeniu.

My mamy angielski pięć razy w tygodniu, w szkołach publicznych jest on 2-3 razy, a nauka języka niemieckiego w szkołach publicznych rozpoczyna się od VII klasy.

Poza tym w obecnej mojej szkole klasy liczą mniej uczniów, co jest niewątpliwie wielkim atutem SSP.

A poza tym i w jednej i w drugiej szkole trzeba po prostu się uczyć, uczyć, uczyć…!

Natalia Durzewska