przestraszone dziecko

Czy uczniowie z polskich szkół – w tym naszej – powrócą do zdalnej nauki?

Z dnia na dzień liczba zakażeń Covid-19 dramatycznie wzrasta. Czy więc grozi nam kolejny lockdown?

Coraz więcej Polaków przechodzi na pracę zdalną, niestety dotyczy to także uczniów i nauczycieli. Widać, że wielu uczących obawia się chyba powrotu zdalnego nauczania, ponieważ nie da się nie zauważyć – i to nie tylko w naszej szkole – że przybywa nam uczniom kartkówek i sprawdzianów.

Czyżby więc nauczyciele bali się przejścia na naukę zdalną? A jak na ewentualny powrót do nauki przed ekranem komputera patrzą uczniowie?

Cieszyłbym się, gdyby wróciło zdalne nauczanie – mówi Konrad. Mógłbym wstawać znacznie później niż teraz! Z drugiej strony po kilku tygodniach uczenia się w domu, na pewno zacząłbym tęsknić za tradycyjną nauką i spotkaniami kumplami z klasy.

A ja bym nie chciała, żeby wróciła nauka zdalna – zapewnia Natasza. Nawet jak było zdalne nauczanie, to i tak wstawałam o tej samej porze co teraz i przygotowywałam się do zajęć, tak jak teraz, gdy lekcje mamy w szkole. Oby tylko nie powrócił koszmar nauki zdalnej!

Zdalnego nauczania nie chciałby również pan Paweł Jakubowski. Jestem zwolennikiem nauki w szkole – wyjaśnia szkolny informatyk. Pomimo, że moją pasją są komputery, to jednak nawet te najlepsze urządzenia nie zastąpią bezpośredniego kontaktu z uczniami. Powiem więcej, myślę, że zdecydowana większość nauczycieli ma podobne zdanie jak ja. Musimy mieć nadzieję, że uda się przepracować rok szkolny 2021/22 w tradycyjnej formule szkolnej!

Lena Hubert