W ramach zajęć wychowania fizycznego chłopcy z klas IV- VIII wybrali się na kompleks lekkoatletyczny, aby aktywnie spędzić czas i spróbować swoich sił w różnych konkurencjach. Była to doskonała okazja, by oderwać się od szkolnej sali gimnastycznej i poczuć prawdziwego sportowego ducha- tym bardziej że pogoda dopisywała.
Podczas zajęć uczniowie rywalizowali w biegach sztafetowych, poznając zasady oraz ucząc się współpracy i wzajemnego dopingu. Atmosfera zdrowej rywalizacji udzieliła się wszystkim- od pierwszego do ostatniego etapu każdy dawał z siebie maksimum sił. Równie dużym zainteresowaniem cieszył się skok w dal, który pozwolił sprawdzić szybkość, koordynację i moc wybicia, a także zapoznać się z jego technicznymi aspektami.
Dla wielu uczniów była to pierwsza okazja do spróbowania sił w tego typu dyscyplinach. Takie zajęcia pokazują, jak ważne jest łączenie aktywności fizycznej z dobrą zabawą i integracją w grupie. Chłopcy mieli możliwość rozwijania nie tylko kondycji i sprawności, lecz także umiejętności współdziałania, wzajemnego wsparcia i budowania sportowej rywalizacji.
Uczniowie zgodnie stwierdzili, że takie lekcje WF to świetny sposób na połączenie nauki, ruchu i przyjemności. Jeśli pogoda będzie sprzyjać, podobne zajęcia z pewnością odbędą się również w przyszłości. Serdecznie dziękujemy ZSP2 w Krotoszynie za udostępnienie kompleksu lekkoatletycznego.
